تبلیغات
بیمارستان قدس اراك - خبر

استاندار مرکزی گفت: مسئولان استان با اختصاص بخشی از اعتبار مورد نیاز برای ساخت پلی‌کلینیک فوق تخصصی قلب استان مرکزی در بیمارستان قدس اراک آمادگی کامل دارد.

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، علی اکبر شعبانی‌فرد ظهر امروز در بازدید از بیمارستان قدس اراک اظهار داشت: این بیمارستان می‌تواند به عنوان مرکزی برای ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی به مردم مورد استفاده بهتری قرار گیرد که در این راستا آمادگی داریم بخشی از اعتبار مورد نیاز برای ساخت پلی کلینیک فوق تخصصی قلب را در قالب وام در اختیار مسئولان بیمارستان قدس اراک قرار دهیم.
وی اضافه کرد: برای ساخت این پلی کلینیک فوق تخصصی قلب در بیمارستان قدس اراک به ۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که ۳ میلیارد تومان آن از طریق تسهیلات بانکی و مابقی از محل اعتبارات بخش خصوصی تامین می‌‌شود.
شعبانی‌فرد با اشاره به اینکه بیمارستان قدس اراک بیمارستانی متعلق به بخش خصوصی است، گفت: به دلیل کمبود اطلاع‌رسانی کافی در مورد هزینه‌های درمانی و چگونگی استفاده از بیمه‌های تکمیلی‌، بخشی از ظرفیت‌های بیمارستان قدس اراک خالی است که باید با اطلاع‌رسانی در این ارتباط زمینه را برای حضور بیشتر مردم در این بیمارستان و بهره‌گیری از خدمات درمانی قابل ارائه فراهم کرد.
رئیس بیمارستان قدس اراک نیز افزود: بیمارستان قدس اراک با همه بیمه‌های تکمیلی در استان مرکزی قرارداد همکاری دارد و افرادی که دارای این بیمه هستند می‌توانند به راحتی از خدمات درمانی ارائه شده در این بیمارستان با هر سطح از هزینه استفاده کنند.
محمد حسن مظفری افزود: این بیمارستان تنها مرکز درمانی تخصصی در اراک است و تنها مرکزی است که در آن بخش سنگ‌شکن وجود دارد که این موضوع سبب شده بیمارستان قدس اراک تنها مرکز ارائه کننده خدمات سنگ‌شکن در اراک باشد.
وی اضافه کرد: در گذشته در بیمارستان قدس اراک بخش قلب وجود داشت ولی به دلیل نداشتن دستگاه آنژیوگرافی مجوز فعالیت این بخش در بیمارستان قدس اراک از سوی دانشگاه علوم پزشکی صادر نشد ولی با رایزنی‌های صورت گرفته و مساعدت‌های انجام شده، مجوز خرید دستگاه آنژیوگرافی و استفاده از نیروهای متخصص در این بخش مهیا شده است که به زودی این بخش با ورود دستگاه‌های جدید فعال می‌شود.
رئیس بیمارستان قدس اراک با اشاره به اینکه توسعه فعالیت‌های بیمارستان در دستور کار مدیران آن قرار دارد گفت: هم اینک ۲۴۷ نیروی شاغل در بیمارستان قدس اراک فعالیت دارد که همگام با توسعه بخش‌های بیمارستان به تعداد نیروهای شاغل در این مجموعه افزوده می‌شود.
مظفری افزود: بیمارستان قدس اراک نیاز به راه‌اندازی بخش‌های سی تی اسکن، آنژیوگرافی و نیز MRI دارد که می‌طلبد در این زمینه مسئولان استان و بنیاد شهید و امور ایثارگران مساعدت‌های لازم را با این بیمارستان صورت دهند.
وی با تائید اینکه برخی از مردم به دلیل هزینه‌های بالای درمانی حاضر به حضور در این بیمارستان نیستند، گفت: هم اینک بخشی از بخش ویژه و نیز قسمت‌هایی از بخش CCU بیمارستان کمتر از ظرفیت خود کار می‌کنند که باید با اطلاع‌رسانی به مردم و بیان پذیرش بیماران با بیمه‌های تکمیلی و تقبل هزینه‌های درمانی آنان از سوی بیمه‌ها زمینه را برای حضور بیشتر مردم در این بیمارستان فراهم کرد.
مظفری با بیان اینکه بسیاری از بیماران قلب استان با هزینه‌های سرسام‌آور برای درمان به تهران مراجعت می‌کنند، افزود: با راه‌اندازی پلی کلینیک فوق تخصصی قلب در این بیمارستان و بهره‌گیری از نیروهای توانمند هزینه‌های درمانی این بیماران به یک سوم کاهش می‌یابد و نیازی به اعزام بیمار به مراکز درمانی در تهران نیست.
رئیس بیمارستان قدس اراک از راه‌اندازی مرکز VIP در این بیمارستان در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: در این مرکز افراد متمکن با دریافت بهترین خدمات مورد درمان قرار می‌گیرند و دیگر نیازی به اعزام بیمار به دیگر استان‌های کشور نخواهد بود.
در این جلسه مشکل تامین برق بیمارستان و تامین اعتبار برای راه‌اندازی بخش‌های آنژیوگرافی و دیگر بخش‌ها مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم برای رفع مشکلات از سوی استاندار صادر شد.